اخبار و مقالات

صادرات سنگ تراورتن

سنگ تراورتن به عنوان یکی از پرکاربردترین سنگ‌های ساختمانی در جهان به شمار می‌آید و کشور ایران جز چند کشور برتر از نظر معادن این نوع سنگ ساختمانی بوده و همین مورد موجب گردیده تا صادرات سنگ تراورتن از رشد بالایی در این سال‌ها در ایران برخوردار گردد. تراورتن جز معدود سنگ‌های ساختمانی است که قابلیت استفاده در نمای داخل و بیرون ساختمان را داشته  و باید به این نکته اشاره کرد که از نظر کاربری در ایران بیشتر از این سنگ در نمای بیرون ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی در سایر کشورها مشاهده شده که این نوع سنگ در جهت طراحی داخلی قابلیت استفاده را دارا می‌باشد. 

سنگ تراورتن ابروبادی

در این بخش قصد داریم به بررسی سنگ تراورتن ابروبادی بپردازیم و از خصوصیات ، تنوع معادن و همچنین قیمت آن در حد امکان بررسی کنیم و مناطق صنعتی که به تولید این قبیل از سنگ‌های ساختمانی می‌پردازند را معرفی کنیم. سنگ‌های تراورتن به دو صورت موجدار و بی موج مورد فرآوری قرار می‌گیرند و با توجه به عنوانی که قصد داریم به شرح ان بپردازیم، ما نیز به بررسی مدل بی موج آن پرداخته که اصولا با اصطلاح تراورتن بی موج ابروبادی نیز در بازار معرفی می‌شود.

آشنایی با کاربرد سنگ چینی در ساختمان

سنگ چینی از جمله سنگ های کاربردی در صنعت ساختمان سازی به شمار می رود که هم برای طراحی نمای ساختمان هم برای دکوراسیون داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. اکثر مردم تصور می کنند که سنگ چینی ساخت کشور چین است. در صورتی که این سنگ از معادن کشور خودمان استخراج شده و استفاده می شود. تعدادی از معادنی که در کشورمان از آن ها سنگ چینی استخراج می شوند، می توان به معادن: سنگ چینی الیگودرز، یزد، نی ریز، ازنا و سیرجان اشاره کرد. سنگ چینی در جز سنگ های آهکی دگرگون است که از بلور های درشت و قابل رویت تشکیل شده است. 

پارامترهای تاثیر گذار بر انتخاب سنگ ساختمانی

در این بخش قصد داریم به بررسی و معرفی عوامل تاثیر گذار بر انتخاب سنگ ساختمانی بپردازیم و در شروع با معرفی مختصری از انواع سنگ های ساختمانی  آغاز خواهیم کرد و در ادامه به معرفی عوامل و علل هایی که می تواند تاثیر بیشتر بر انتخاب ما به عنوان یک خریدار در انتخاب سنگ مورد نظر داشته باشد خواهیم پرداخت. از نظر تنوع سنگ، سنگ های ساختمانی دارای انواع سنگ مرمریت ، تراورتن ، گرانیت ، مرمر ، لایمستون ، چینی و تراونیکس می باشند.

انتخاب سنگ مناسب برای راه پله

سنگ مورد استفاده برای ساخت راه پله‌ها باید دربرابر سایش مقاومت بالایی داشته باشد. سنگ هایی که در ساخت راه پله‌های مکان‌های عمومی مانند: ادارات مراکز درمانی و مراکز آموزشی مورد استفاده قرار میگیرند باید مقاومت بالایی دربرابر سایش و دیگر مواردی همچون آلودگی و ضربه داشته باشند. سنگ مناسب برای داخل یا خارج ساختمان باید دارای شرایط مناسبی باشد. زیرا همه سازندگان انتظار دارند این سنگ‌ها سالیان سال برایشان با سلامتی کار کند.

قیمت سنگ کف سالن

ساختمان از بخش‌های مختلفی تشکیل شده و هرکدام از این قسمت‌ها نیازمند معماری خاص خود می‌باشد که با توجه به رعایت اصولی باید سطح آن‌ها نیز پوشش داده شود . یکی از متریال‌های اصلی جهت استفاده در ساختمان سنگ ساختمانی بوده که در این بخش می‌توان به استفاده از سنگ در کف سالن نیز اشاره کرد و قیمت سنگ کف سالن یکی از چالش‌های اساسی برای خریداران سنگ ساختمانی بوده است . قبل از اینکه به بررسی قیمت آن بپردازیم ابتدا شما باید با طرح سوالاتی به انتخاب سنگ مورد نظر خود بپردازید که در این بین می‌توان به پارامترهایی از قبیل رنگ ، نوع سنگ و ابعاد مورد نظر نیز اشاره کرد .

مشاوره رایگان : 
09132318614

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ می باشد. | .