اخبار و مقالات

چرا باید از سنگ ساختمانی استفاده کرد

دلایل متعددی را می توان مطرح کرد که هر کدام به عنوان یک پایه و اساس بر چرایی استفاده از سنگ های ساختمانی به جای سایر متریالها در صنعت ساخت وساز است.اصطلاحی وجود دارد به نام مواد سبز که تجدید پذیر گفته می شود و به نوعی قابلیت برگشت به طبیعت را نیز دارا می باشند.سنگ های ساختمانی قابلیت بازیافت را داشته و به نظر بسیاری از کارشناسان به عنوان یک ماده صد در صد قابل برگشت به طبیعت شناخته می شود.البته به قابلیت استفاده مجدد آنها نیز می توان اشاره کرد.سنگ این قابلیت را داشته که به پودر سنگ تبدیل شود و به موازات آن نیز سایر استفاده های کاربری از ان مطرح شود.

رابطه بین سنگ و معماری

قبل از اینکه به موضوع اصلی این محتوا بپردازیم،باید به این نکته اشاره کرد منظور ما از کلمه سنگ،سنگ  ساختمانی است.سنگ به عنوان ماده ای که از دلزمین استخراج می شود و معدن همانند گیاهی پوشیده از خاک توصیف می گردد.حال رابطه بین سنگ و معماری چیست؟استفاده از سنگ در معماری بناهای سنتی و تاریخی و همچنین سایر اماکن تاریخی و مذهبی از قبیل مسجدالقصی،پاسارگارد و پرسپولیس نقش به سزایی داشته است.

انواع سنگ اسلب سفید

سنگ‌های ساختمانی همانطور که در بخش‌های قبلی نیز اشاره کردیم از تنوع مرمریت،چینی ،گرانیت،مرمر و ... برخوردار می‌باشند.در این بخش بنابر درخواست بسیاری از کاربران قصد داریم به معرفی انواع سنگ اسلب سفید بپردازیم. ابتدا با سنگ مرمریت شروع خواهیم کرد. از مرمریت‌های با زمینه سفید می‌توان به جوشقان،هرسین و دهبید اشاره کرد. از نوع چینی نیز می‌توان به چینی الیگودرز،ازنا و قروه اشاره داشت.برای تراورتن نیز گزینه هایی وجود دارد که از مهمترین آن‌ها می‌توان تراورتن عباس آباد،دره بخاری و آتشکوه را نام برد و البته در این بین می‌توان به بعضی از سورت‌های لایمستون و مرمر و همچنین تراونیکس را جز دسته اسلب سفید مطرح کرد.

در چه بخش هایی از ساختمان می‌توان از سنگ گرانیت استفاده کرد

سنگ، یکی از سخت ترین و مقاوم ترین موادی هست که در کره ی زمین تولید می شوند که به دلیل تنوع زیاد در رنگ و طرحشان در ساختمان سازی از آن ها استفاده می شوند. سنگ گرانیت از جمله سنگ های آذرین به حساب می آید که از کانی های کوارتز، فلدسپار، میکا و آمفییول تولید می شود. گرانیت ها بسیار سخت و مقاوم و قابلیت صیقل پذیری بالایی دارند. سنگ های گرانیتی در رنگ های: سیاه، قرمز، قهوه ای، شکلاتی، صورتی، آبی و سبز در طبیعت یافت می شوند که دارای دانه بندی گرانیت درشت و با چشم به راحتی قابل دیدن هستند.

صادرات سنگ ساختمانی به عراق

در این سال ها زمانی که صحبت از صادرات سنگ ساختمانی می شود ناخودآگاه صادرات سنگ ساختمانی به عراق به عنوان اولین کلمه است که در بین تولید کنندگان سنگ های ساختمانی مطرح می گردد. تجارت بین خریداران عراقی و تولید کنندگان ایرانی در حدی پیش رفته است که حتی اگر تولیدکننده ای برنامه صادراتی نداشته ولی به راحتی می تواند یکبار به صادرات محصول خود به این کشور بپردازد. از انواع سنگ های ساختمانی که به این کشور صادر می شود می توان به صادرات سنگ مرمریت به عراق که دارای تنوع رنگ کرم ، روشن ، بژ و سفید و همچنین صادرات سنگ مرمر به عراق اشاره کرد.

سنگ سفید مشابه سنگ‌های ایتالیا و یونان

در این بخش قصد داریم به بررسی انواع سنگ های ایرانی مشابه سنگ های با زمینه سفید در کشورهای ایتالیا و یونان بپردازیم که هر کدام با برندهای مختص به خود در بازارهای جهانی معرفی می گردند و با بررسی های صورت گرفته از بسیاری از سنگ های ایرانی به شباهت هایی پی بردیم که می توان از نظر رنگ و طرح آن ها را با برندهای مطرح جهانی مقایسه کرد که در بسیاری از موارد از خصوصیات مشترکی برخوردار می باشند و به همین دلیل موجب شده تا استقبال بازارهای جهانی نسبت به سنگ های ایرانی روز به روز افزایش یابد.

مشاوره رایگان : 
09132318614

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ می باشد. | .