بهترین سنگ تراورتن

بهترین سنگ تراورتن

بهترین سنگ تراورتن

سنگ‌های تراورتن فراوانی در ایران وجود دارد و باتوجه به انواع سنگ تراورتن در زمینه‌های این بخش و همچنین کاربرد گسترده ان در ساختمان سازی ، شناسایی انواع آن‌ها بر اساس ویژگی‌های ذاتی برای تمامی مهندسان صنعت ساختمان و همچنین معماران و طراحان یک مورد ضروری و با اهمیت می‌باشد . سنگ‌های تراورتن از تنوع بالایی برخوردار می‌باشند که آن‌ها را بر اساس رنگ و نوع معدن می‌توان دسته بندی کرد . یکی از عمده تفاوت‌های سنگ تراورتن با سایر سنگ‌های ساختمانی وجود تخلل‌های موجود بر روی سطح آن می‌باشد که موجب شده از جذب ملات بالایی برخوردار گردد و همین مورد در استحکام و ماندگاری آن در بدنه ساختمان ، مخصوصا در نمای بیرون موجب افزایش شده و به عنوان اولین گزینه جهت کاربرد در ساختمان‌های با ارتفاع‌ها بلند شده است .

بهترین سنگ تراورتن به پارامترهای متعدددی بستگی دارد که در ادامه به بررسی تک تک آن‌ها خواهیم پرداخت ، اما قبل از ادامه باید به این موضوع اشاره کرد که سنگ تراورتن در ایران بیشتر به صورت پلاک با عرض 40 مورد فرآوری و تولید قرار می‌گیرد و عمده رنگ‌های پر کاربرد آن را نیز می‌توان به رنگ‌های کرم و سفید اشاره کرد که بیشتر از سایر سنگ‌های ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد . سنگبری مختاری واقع در شهرک صنعتی رضواشهر به فرآوری و تولید سنگ تراورتن طرق به صورت موج دار و بی موج می‌پردازد و باید اشاره کرد که عمده کاربرد این سنگ جهت استفاده در نمای بیرون ساختمان و آن هم بیشتر به صورت نمای رومی است .

انتخاب بهترین سنگ‌های تراورتن بر اساس زمینه رنگ

قطعا یکی از مهمترین دسته بندی‌های که می‌توان در حین معرفی بهترین برندهای تراورتن داشته باشیم،لیست کردن آن بر اساس زمینه رنگ است و ما در این بخش قصد داریم آنها را بر اساس رنگ‌های سفید و کرم، تفکیک کنیم. از بهترین تراورتن سفید در بازار می‌توان به سنگ‌های تراورتن عباس آباد،دره بخاری،آتشکوه و حاجی آباد نام برد و همچنین برای زمینه رنگ‌های کرم نیز می‌توان از برندهای تراورتن عباس آباد،حاجی آباد،دره بخاری ،لوشان،طرق،تکاب و یزد نام برد. اگر دقت کنید، برای رنگ‌های کرم و سفید یک سری برند مشترک است.

سنگ تراورتنی به عنوان سنگ مناسب به شمار می‌آید که تحمل بالایی در برابر شرایط آب و هوایی داشته باشد . یکی از راه‌ها جهت تشخیص سنگ تراورتن خوب را می‌توان این فاکتور در نظر گرفت که سنگ مورد نظر بدون ترک و از ساب پذیری برخوردار می‌باشد که مشابه آینه عمل کرده و بتوان محیط اطراف را بر روی سطح سنگ مشاهده کرد و همچنین از نظر  تخلل بر روی سطح ساییده شده نباید سوراخ مشاهده گردد و تمامی حفره‌ها توسط فرآوری شده باشد . جهت دریافت اطلاعات بیشتر باما در تماس باشید .

ارسال نظر

مشاوره رایگان : 
09132318614

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ می باشد. | .