پارامترهای تاثیر گذار بر انتخاب سنگ ساختمانی

پارامترهای تاثیر گذار بر انتخاب سنگ ساختمانی

پارامترهای تاثیر گذار بر انتخاب سنگ ساختمانی

در این بخش قصد داریم به بررسی و معرفی عوامل تاثیر گذار بر انتخاب سنگ ساختمانی بپردازیم و در شروع با معرفی مختصری از انواع سنگ‌های ساختمانی  آغاز خواهیم کرد و در ادامه به معرفی عوامل و علل هایی که می‌تواند تاثیر بیشتر بر انتخاب ما به عنوان یک خریدار در انتخاب سنگ مورد نظر داشته باشد خواهیم پرداخت. از نظر تنوع سنگ، سنگ‌های ساختمانی دارای انواع سنگ مرمریت ، تراورتن ، گرانیت ، مرمر ، لایمستون ، چینی و تراونیکس می‌باشند.
فرض کنید شما به دنبال خرید سنگ برای نمای بیرون ساختمان خود می‌باشید. پس در شروع معلوم شد که شما برای نمای بیرون ساختمان نیاز به سنگ ساختمانی دارید و باید سنگی را انتخاب کنید که در برابر شرایط آب و هوایی و گرما و سرما کاملا محافظ باشد. با این تعاریف بازه انتخاب ما محدودتر خواهد شد و ما در این بین می‌توانیم تنها به انتخاب سنگ تراورتن ، گرانیت و چینی بپردازیم. در بخش‌های بعدی به صورت کاملا شرح خواهیم داد که به چه دلایلی ما نیازمند انتخاب این تعداد سنگ خواهیم بود. 
حال فرض کنید شما از نمای رومی برای طراحی نمای ساختمان خود استفاده کرده اید. پس بنا بر به دلایل تخصصی تنها شما می‌توانید از سنگ تراورتن در این بخش از ساختمان استفاده کنید و اگر جلوتر رویم شما تنها می‌توانید از سنگ‌های تراورتن با بازه رنگ کرم ، سفید و کرم بژ برای نمای بیرون ساختمان خود استفاده کنید که برای آن نیز معادن متعددی در ایران وجود دارد که در این بین می‌توان به تراورتن طرف در اصفهان اشاره کرد. 
بعد از پارامترهایی که اشاره کردیم حال می‌توان به سراغ عوامل دیگر هم رفت. برای مثال فرض کنید که ما به دنبال سنگی هستیم که می‌خواهیم دارای زمینه رنگ مشکی باشد و برای نمای داخلی ساختمان نیز نیاز داریم. پس باید شما سنگی را انتخاب کنید که اولا از دوام خوبی برخوردار باشد و ثانیه از براقیت قابل قبولی نیز داشته باشد. برای نمونه می‌توانیم به مرمریت لاشتر اشاره کنیم . باید اشاره کرد که شما می‌توانید جهت دریافت قیمت مرمریت لاشتر در اصفهان با ما در تماس باشید.
در ایران بیشترین تنوع در نوع سنگ رو به رو هستیم و بخاطر شرایط جوی مختلف در کشور برای هر نوع از شرایط جوی امکان انتخاب سنگ مناسب وجود دارد. برای مناطق گرم و مرطوب کشورمان که شوری آب و خاک دارند از سنگ‌های کریستال  و تراورتن استفاده شود. این سنگ بافتی بسیار فشرده دارد و میزان جذب رطوبت آنها بسیار پایین و نمک همراه با آن نمی‌تواند به این سنگ‌ها آسیب وارد کند.
داشتن محیطی آرام و به دور از سر و صدای شهری یکی از دغدغه‌های مهم است که از بین انواع مصالح ، سنگ ساختمانی دارای خاصیت بیشتری از لحاظ جذب صدا می‌باشد اما برای بهتر شدن این خاصیت قبل از نصب سنگ در کف و یا دیواره‌ها از موادی مانند پشم سنگ، اسفنج پلی استایرن و دیگر لایه‌های عایق صوتی به عنوان زیر کار استفادهمی کنند.
 

ارسال نظر

مشاوره رایگان : 
09132318614

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ می باشد. | .