آشنایی با کاربرد سنگ چینی در ساختمان

آشنایی با کاربرد سنگ چینی در ساختمان

آشنایی با کاربرد سنگ چینی در ساختمان

سنگ چینی از جمله سنگ‌های کاربردی در صنعت ساختمان سازی به شمار می‌رود که هم برای طراحی نمای ساختمان هم برای دکوراسیون داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. اکثر مردم تصور می‌کنند که سنگ چینی ساخت کشور چین است. در صورتی که این سنگ از معادن کشور خودمان استخراج شده و استفاده می‌شود. تعدادی از معادنی که در کشورمان از آن‌ها سنگ چینی استخراج می‌شوند، می‌توان به معادن: سنگ چینی الیگودرز، یزد، نی ریز، ازنا و سیرجان اشاره کرد. سنگ چینی در جز سنگ‌های آهکی دگرگون است که از بلور‌های درشت و قابل رویت تشکیل شده است. 
این نوع سنگ به سنگ کریستال نیز معروف است و به دلیل مقاومت و دوام بالای آن در اکثر بخش‌های ساختمان از جمله مکان‌های مرطوب یا خشک از آن می‌توان استفاده کرد. رایج‌ترین استفاده از سنگ چینی در نمای ساختمان است. بخاطر اینکه این نوع سنگ چسبندگی لازم برای استفاده در نمای ساختمان را دارد و به راحتی با دوغآب و ملات می‌چسبد. هرچند مقدار چسبندگی آن به اندازه سنگ تراورتن نیست اما از میزان قابل قبولی از چسبندگی برخوردار است. سنگ چینی نفوذ پذیری بسیار کمی در برابر آب دارد به همین دلیل از آن در مراکز و سرویس‌های بهداشتی که به نظافت و پاکیزگی نیاز دارند استفاده می‌شود. 

گروه سنگ زینو به تولید وفرآوری سنگ چینی قروه می‌پردازد و شما می‌توانید جهت دریافت قیمت سنگ چینی قروه در اصفهان با ما در تماس باشید.
سنگ چینی خالص رنگی سفید و بلورین دارد اما در رنگ‌های دیگری همچون: سبز، خاکستری، زرد، قرمز، کرمی و خاکستری روشن تا تیره نیز یافت می‌شود. دلیل اصلی این نوع رنگ بندی وجود کانی‌های متفاوت در سنگ می‌باشد. وجود کربن در این گونه سنگ ها، رنگ آن‌ها را خاکستری تیر تا روشن می‌کند و کلریت و انواع سیلیکات‌ها منجر به ساخت طیف‌های مختلفی از سبز در آن‌ها می‌شود. افزون بر این، وجود لیمونیت رنگی زرد و متمایل به کرمی و کربنات منگنز یا هماتیت نیز رنگی قرمز یا صورتی به سنگ می‌بخشد. دلیل اصلی استفاده از سنگ چینی روشن برای نمای ساختمان در مناطق گرم جذب کم گرما در این نوع سنگ میباشد.
 

ارسال نظر

مشاوره رایگان : 
09132318614

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ می باشد. | .