سنگ تراورتن ابروبادی

سنگ تراورتن ابروبادی

در این بخش قصد داریم به بررسی سنگ تراورتن ابروبادی بپردازیم و از خصوصیات ، تنوع معادن و همچنین قیمت آن در حد امکان بررسی کنیم و مناطق صنعتی که به تولید این قبیل از سنگ‌های ساختمانی می‌پردازند را معرفی کنیم. سنگ‌های تراورتن به دو صورت موجدار و بی موج مورد فرآوری قرار می‌گیرند و با توجه به عنوانی که قصد داریم به شرح ان بپردازیم، ما نیز به بررسی مدل بی موج آن پرداخته که اصولا با اصطلاح تراورتن بی موج ابروبادی نیز در بازار معرفی می‌شود.

سنگ‌های تراورتن دارای تنوع رنگ بالایی می‌باشند ولی ما در این بخش با زمینه رنگ‌های کرم و کرم روشن یا مایل به سفید آن‌ها کار داریم که ابروبادی بودن اصولا در این قبیل از سنگ‌ها قابل مشاهده می‌باشد.برای نمونه می‌توان به تراورتن‌های حاجی آباد ، طرق ، تکاب ، دره بخاری و بعضی از سنگ‌های معادن طرق نیز اشاره کرد که در بخش‌های بعدی به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

بیشترین تولیدات تراورتن کرم بی موج ابروبادی در ابعاد 40 طولی است که به پلاک‌های با عرض 40 سانتی متر و طول آزاد گفته می‌شود و از نظر کاربری بیشتر از این نوع برای نمای رومی و همچنین به صورت یکدست مورد استفاده قرار می‌گیرد و با توجه به استقبال زیاد از نماهای رومی در این سال‌ها موجب شده تا تقاضا جهت خرید وفروش تراورتن ابروبادی نیز از رشد بالایی برخوردار گردد.

قیمت تراورتن ابروبادی 

عوامل متعددی را می‌توان بر قیمت تراورتن ابروبادی تاثیر گذار دانست که در این بین می‌توان به ابعاد ، ضخامت ، سورت بندی ، کیفیت فرآوری و برند معادن آن اشاره کرد. سورت بندی سنگ‌های ساختمانی در ایران از استاندارد مشخصی پیروی نمی‌کنند و اصولا هر واحد تولیدی با توجه به سیاست‌های خود به سورت بندی آن می‌پردازد. 

همانطور که در بخش بالا نیز اشاره کردیم معادن متعددی به تولید وفرآوری این قبیل از تراورتن‌ها می‌پردازند که در این بین می‌توان به شهرک صنعتی رضوانشهر ، محمودآباد و شمس آباد اشاره کرد و عمده بازار مصرفی آن نیز در شهرهای تهران و اصفهان می‌باشد. شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

  • ۱۳۹۸/۱۰/۱۷

    برای نمای ساختمانم قصد داشتم از تراورتن طرح ابروبادی استفاده کنم. به سراغ برند حاجی آباد رفتم ولی متاسفانه از قیمت بالایی برخوردار بود. با نگاهی که به محصولات شما داشتم متوجه شدم شما تراورتن‌های کرم یزدو طرق نیز فرآوری میکنید. آیا از این دو برند نیز می‌توان تراورتن کرم ابروبادی تهیه کرد؟ در صورت امکان لیستی از طرح‌های آن برای بنده ارسال کنید.

ارسال نظر

مشاوره رایگان : 
09132318614

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ می باشد. | .