صادرات سنگ تراورتن

صادرات سنگ تراورتن

صادرات سنگ تراورتن

سنگ تراورتن به عنوان یکی از پرکاربردترین سنگ‌های ساختمانی در جهان به شمار می‌آید و کشور ایران جز چند کشور برتر از نظر معادن این نوع سنگ ساختمانی بوده و همین مورد موجب گردیده تا صادرات سنگ تراورتن از رشد بالایی در این سال‌ها در ایران برخوردار گردد.

تراورتن جز معدود سنگ‌های ساختمانی است که قابلیت استفاده در نمای داخل و بیرون ساختمان را داشته  و باید به این نکته اشاره کرد که از نظر کاربری در ایران بیشتر از این سنگ در نمای بیرون ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی در سایر کشورها مشاهده شده که این نوع سنگ در جهت طراحی داخلی قابلیت استفاده را دارا می‌باشد. در این میان می‌توان به تراورتن طرق اصفهان به عنوان یکی از شاخص‌ترین نوع سنگ تراورتن در بازار صادراتی و داخلی اشاره کرد.

این سنگ از دسته بندی متنوعی از نظر رنگ و نوع معادن در ایران برخوردار است که در این بین می‌توان به تنوع رنگ کرم ، سفید ، قرمز ریا، سیلور ، زرد و ... اشاره کرد و می‌توان معادن آن را در تمامی استان‌های ایران یافت. موقعیت جغرافیایی که ایران قرار گرفته بسیار موقعیت مناسبی بوده و به این دلیل سنگ تراورتن صادراتی جز یکی از کالاهای صادراتی پر تقاضا ایرانی در دنیا به شمار می‌آید.

در میان کشورهایی که به عنوان مشتریان این سنگ ایرانی می‌توان مطرح کرد کشورهایی چون ترکیه ، عراق ، امارات و قطر در این لیست قرار گرفته اند که تراورتن ایرانی به خوبی توانسته برای خود برند سازی کند ولی متاسفانه در سال‌های قبل به دلیل عدم کیفیت به روز سنگ‌های فرآوری شده ایرانی این سنگ از معادن خام فروشی می‌گردید ولی با به روز شدن ماشین آلات و حضور شرکت‌های ایرانی در عرصه بازاریابی بین المللی موجب گردید تا برندهای تولیدی ایرانی نیز در این بازار حضور پرقدرتی یافته و تولید کننده ایرانی به ارائه محصولات ایرانی بپردازد.

ارسال نظر

مشاوره رایگان : 
09132318614

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ می باشد. | .