صادرات سنگ ساختمانی به عراق

صادرات سنگ ساختمانی به عراق

صادرات سنگ ساختمانی به عراق

در این سال‌ها زمانی که صحبت از صادرات سنگ ساختمانی می‌شود ناخودآگاه صادرات سنگ ساختمانی به عراق به عنوان اولین کلمه است که در بین تولید کنندگان سنگ‌های ساختمانی مطرح می‌گردد. تجارت بین خریداران عراقی و تولید کنندگان ایرانی در حدی پیش رفته است که حتی اگر تولیدکننده ای برنامه صادراتی نداشته ولی به راحتی می‌تواند یکبار به صادرات محصول خود به این کشور بپردازد. از انواع سنگ‌های ساختمانی که به این کشور صادر می‌شود می‌توان به صادرات سنگ مرمریت به عراق که دارای تنوع رنگ کرم ، روشن ، بژ و سفید و همچنین صادرات سنگ مرمر به عراق اشاره کرد.

تجار عراقی عمدتا تمایل دارند که بدون واسطه و به صورت مستقیم به معامله با تولید کنندگان ایرانی بپردازند و عمدتا کارخانه‌های سنگ فعال ایرانی اقدام به بازاریابی سنگ در عراق پرداخته اند تا از این طریق بتوانند مشتریان جدیدی از کشور عراق برای محصول خود یافته و در این سال‌ها مشاهده شده که متراژ تولید این واحدها در بالاترین حد خود قرار گرفته است. از عمده چالش هایی که بین تجار عراقی وجود دارد می‌توان به موانع بانکی اشاره داشت که به عنوان مهمترین عامل تاثیر گذار بر صادرات بین دو کشور نام گرفته است. خریدار سنگ در عراق عمدتا به دنبال سنگ‌های ساختمانی با قیمت مناسب می‌باشد و عمدتا مشاهده گردیده در بسیاری از مواقع اقدام به خرید و سفارش محصولی با کیفیت پایین از نظر فرآوری پرداخته که این عامل می‌تواند در آینده تاثیر منفی بر برند سنگ ایرانی در عراق داشته باشد.

نزدیک بودن دو کشور به همدیگر و در دسترس بودن واحدهای تولیدی برای تجار عراقی موجب شده آن‌ها به راحتی اقدام به خرید سنگ ایرانی کنند و خود عاملی جهت افزایش صادرات سنگ ایرانی به عراق است. از عمده کاربری سنگ در عراق می‌توان به استفاده آن در نمای بیرون ساختمان اشاره کرد که در این بین می‌توان به صادرات سنگ نما به عراق اشاره ای داشت. قیمت سنگ ساختمانی در عراق نیز به عوامل متعددی بستگی دارد که در این بین می‌توان نوع سنگ را به عنوان تاثیر گذارترین عامل در نظر گرفت.

کشورایران یکی از باکیفیت‌ترین سازنده سنگ می‌باشد که به  تمام جهان صادر می‌شود.وقتی حرف از صادرات سنگ به میان می‌آید، یکی ازکشورهایی که به وفور برایشان سنگ صادر می‌شود کشورهمسایه  پرجمعیت و ثروتمندایران، عراق می‌باشد.که یکی از اولین بازاری است که مورد توجه واقع می‌شود.بسیاری از کارخانجات سنگ،اگر تاکنون هیچ صادرات سنگ به کشورهای دیگر نداشته باشند، چندین بار تعامل با تجار و پیمانکاران عراقی را داشته اند. بسیاری از سنگبری‌ها و کارگاه ها، تجربه صادرات به عراق را در کارنامه خود دارند وبیشتر تاجران صنعت سنگ دارای شناخت از  بازار سنگ عراق هستند. از 10 میلیون مترمربع سنگ صادراتی ، حدود هفت میلیون مترمربع به بازار عراق صادر می‌شود.

  • حیدر بشیری

    ۱۳۹۸/۰۹/۰۸

    با سلام و خسته نباشید. بنده یکی از فعالان ایرانی در زمینه صادرات سنگ ایرانی به عراق هستم. مدتی است به دنبال خرید سنگ مرمریتی با زمینه روشن هستم که تا حدودی از نظر زمینه رنگ متمایل به رنگ شیری نیز باشد. البته برای ما علاوه بر یکدست بودن سنگ ، توانایی تولید و همچنین کیفیت فرآوری آن بسیار اهمیت دارد و ابعاد درخواستی کارفرما ما نیز در عراق 30*60 با ضخامت 2 سانتی متر تمام می‌باشد. آیا شما بااین اوصاف آمادگی همکاری با ما را دارید؟ برای شروع نیز ما نیاز به 6 هزار متر مربع سنگ پالت شده داریم در مر حله اول پروژه را انجام دهیم.

  • Admin

    ۱۳۹۸/۰۹/۱۴

    خیلی ممنون از شما بابت اینکه ما را انتخاب کردید. بله ما توانایی تولید این متراژ با این مشخصات را داشته و از شما دعوت می‌کنیم که به صورت مستقیم از مجموعه ما بازدیدی داشته باشید.

ارسال نظر

مشاوره رایگان : 
09132318614

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ می باشد. | .