رابطه بین سنگ و معماری

رابطه بین سنگ و معماری

رابطه بین سنگ و معماری

قبل از اینکه به موضوع اصلی این محتوا بپردازیم،باید به این نکته اشاره کرد منظور ما از کلمه سنگ،سنگ  ساختمانی است.سنگ به عنوان ماده ای که از دلزمین استخراج می‌شود و معدن همانند گیاهی پوشیده از خاک توصیف می‌گردد.حال رابطه بین سنگ و معماری چیست؟استفاده از سنگ در معماری بناهای سنتی و تاریخی و همچنین سایر اماکن تاریخی و مذهبی از قبیل مسجدالقصی،پاسارگارد و پرسپولیس نقش به سزایی داشته است.

به نوعی می‌توان معماری چه در گذشته و چه اکنون هنر معماری خود را با استفاده از سنگ ساختمانی نشان داده است.یک طرح و معمار قبل از هر چیزی نیاز به شناخت کافی از تنوع سنگ‌های ساختمانی دارد زیرا با داشتن آگاهی لازم میتواند به ایجاد طرح هایی بپردازد که کاملا با متریال‌های موجود هماهنگی داشته باشد. برای مثال تصور کنید شما قصد دارید برای بخشی از نمای داخلی ساختمان از زمینه رنگ تیره به همراه خطوط سفید رنگ استفاده کنید،تهیه سنگ مورد نیاز آن کاملا به آسانی ممکن است و در این زمینه می‌توان به استفاده از مرمریت لاشتر ،مشکی نجف آباد و مرمریت‌تری دی بلک بپردازید. شما می‌توانید قیمت اسلب مرمریت لاشتر را در بخش مربوطه به دست آورید.

باید توجه داشته باشید طراحی داخلی و نمای ساختمان مدام در حال تغییر است و اگر در بازار سنگ نیز دقت کرده باشید،هماهنگ با این تغییرات نوع فرآوری و برش سنگ نیز تغییر می‌کند.برای نمونه،مدت زمانی سنگ‌های تراورتن عمدتا به صورت موجدار فرآوری می‌شدند ولی اکنون به صورت بی موج و یا از نظر ابعاد اگر به معماری داخلی ساختمان‌های 20 سال قبل دقت داشته باشید عمدتا از ابعاد ریزتر در بدنه استفاده می‌گردید ول اکنون از ابعاد اسلب نیز در معماری ساختمان استفاده می‌شود.

ارسال نظر

مشاوره رایگان : 
09132318614

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ می باشد. | .