سنگ تراورتن کرم در نما

سنگ تراورتن کرم در نما

سنگ تراورتن کرم در نما

سنگ‌های تراورتن یکی از متریال‌های ساختمانی پر کاربرد در نما است و زمینه رنگ کرم جز محبوب‌ترین رنگ‌ها در طراحی نما یک ساختمان به شمار می‌آید و به همین دلیل قصد داریم به معرفی انواع سنگ تراورتن کرم نما بپردازیم. معادن تراورتن زیادی در ایران وجود دارد و می‌توان رنگ کرم را جز فراوان‌ترین معادن تراورتن  به شمار آورد. خصوصیات منحصر به فرد هر سنگی موجب شده تا کاربری‌های متفاوتی برای آنها نیز تعریف شود. در این مقاله لیستی از برترین برندهای تراورتن کرم به همراه خصوصیات فنی و کیفی آن‌ها ارائه خواهیم داد. پس تا انتها با ما همراه باشید.

انواع سنگ تراورتن کرم

گستردگی معادن تراورتن و به خصوص تراورتن‌های کرم رنگ در سراسر ایران قابل قبول است و به نوعی می‌توان برای هر استانی یک نماینده مطرح کرد. قبل از این که به معرفی برندهای مربوطه بپردازیم، لازم می‌دانیم توضیحاتی در رابطه با یک سری اصطلاحات در زمینه فرآوری سنگ تراورتن داشته باشیم.

سنگ تراورتن قابلیت فرآوری به صورت بیموج و موجدار دارد. در فرآوری آن جهت پرکردن حفره از مواد شیمیایی رزین استفاده می‌شود. از نظر نوع فرآوری نیز آنرا به صورت صیقلی و چرمی تولید می‌کنند که مدل صیقلی پرمصرف‌تر است زیرا دارای براقیت و بازتاب نور می‌باشد.

انواع سنگ‌های تراورتن کرم قابل استفاده در نما ساختمان به شرح زیر است:

 • تراورتن طرق: معدن این تراورتن در اصفهان قرار دارد. از نظر ظاهری به تراورتن حاجی آباد شبیه است. عمده تولید و فرآوری آن در شهرک‌های صنعتی استان اصفهان و به خصوص شهرک صنعتی رضوانشهر صورت می‌گیرد. قیمت تراورتن طرق نسبت به سایر سنگ‌های برند از جمله حاجی آباد،عباس آباد و دره بخاری مناسب‌تر است و به همین دلیل تقاضا برای خرید آن نیز بیشتر است.
 • تراورتن حاجی آباد: بهترین سنگ تراورتن کرم است. در بسیاری از منابع از آن به عنوان یک سنگ مهندسی نام برده می‌شود.
 • تراورتن کرم همدان
 • تراورتن کرم تکاب
 • تراورتن کرم یزد

خصوصیاتی از قبیل مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی، حداقل جذب آب، چسبندگی بالا به نما، تنوع طرح و رنگ، مقاوم در برابر باران‌های اسیدی و تنوع قیمت سنگ‌های تراورتن موجب شده تا به عنوان بهترین متریال جهت استفاده در نما ساختمان به شمار آید و در کنار آجرهای نسوز جز پرکاربردترین‌ها هستند.

 • مشتری تهران

  ۱۴۰۰/۰۳/۰۵

  به غیر از برندهایی که از سنگ‌های تراورتن کرم رنگ نوشتید آیا معدن دیگری وجود دارد که شما از آن نام برده نباشید؟ چون به سنگفروشی‌ها که مراجعه کردم از برندهای بیشتری نام بردند.

 • Admin

  ۱۴۰۰/۰۳/۳۰

  بله همانطور که خودتان نیز اشاره کردید، معادن زیادی در سراسر ایران به استخراج سنگ تراورتن میپردازند.

ارسال نظر

مشاوره رایگان : 
09132318614

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ می باشد. | .